נוסעים במכונית הישנה אל תוך הלילה השחור

אני פותחת את הבוקר עם אריק איינשטיין ששר לי "סעי לאט. תני למחשבות לרוץ לכל הכיוונים. לא יתחילו בלעדינו, סעי לאט". כמה זה אירוני שזה השיר הראשון שמתנגן בספוטיפי הבוקר. אני והמחשבות ממש לא נוסעות לאט. למעשה, בשבועות האחרונים מפלס החרדה שלי עולה בהדרגה. אני סובלת מבחילות מעצבנות, לא ישנה מספיק (ותודה לגוגל שאומר לי שמה שעוזר לשינה טובה יותר זה פחות חרדה) ומתעוררת באמצע הלילה עם מחשבות מפחידות. ועל מה החרדות? נו, ברוך השם לא חסר.

 • על גבר בטינדר שאומר שרוצה קשר לא רציני והאמת שאני רוצה לנסות ולשכב איתו, אבל מפחדת מהתקרית האחרונה שהייתה לי בעקבות הדוש מהטינדר
 • על הקורס שלי באוניברסיטה היוקרתית שמאוד קשה לי בו ואני מפחדת שזה מצביע שאני לא באמת טובה ולא יכולה להיות חוקרת. וגם שאולי אין לי סיכוי באמת ללמוד ולהתקבל לאותו מוסד, ואולי לא אצליח באף מקום ואף אוניברסיטה לא תקבל אותי ולא אצליח לעשות תואר שני בכלל.
 • על העבודה שלי שאני תקועה בה כבר חצי שנה עם פרוייקט שלא מתקדם לשום מקום ולא יודעת מה הולך לעלות שם בגורלי

הרבה מחשבות מרעילות שלא עוזרות לי להתקדם וגם אין לי איפה לפרוק ולשמוע קונטרה.

לפני חודש אמרתי להתראות לפסיכולוג. הרגשתי שהוא פוצע אותי ולא נותן לי כלים להתמודד עם הפוסט טראומה (שהחלטתי להסתכל לתוכה באומץ). חברים מסביב, ששמעו אותי מספרת על משפטים שהוא אומר לי, לא הפסיקו לומר שאני צריכה להתנתק ממנו והתקף חרדה שהשכיב אותי על הרצפה, גרם לי להבין שאני צריכה להתנתק.

בשנה האחרונה נפטרתי מרוב ה"חברים" שיש לי בחיים ושלמעשה גורמים לי להרגיש יותר רע עם עצמי. זה בונוס שצמח מהפסיכולוג – ההבנה שמגיע לי חברים שיתמכו בי. נכנסתי אליו כשאני מרגישה לבד ויצאתי ממנו עם המציאות שבה אני באמת די לבד. אבל גם עם הרבה פחות קולות ביקורתיים ומקטינים.

אני לא יודעת איך יוצרים חברים חדשים בגיל 30. חשבתי שהאוניברסיטה תעזור אבל זה פחות קורה לצערי. האמת שהשבוע הופתעתי שמישהי הזמינה אותי לקפה אבל גם זה בוטל כי היא לא הרגישה טוב בסוף… ועכשיו חזרנו ללמוד בזום עם התגברות הקורונה ואני לא רואה איך אני הולכת להגדיל שם את מעגל החברים

נרשמתי לחוג של לימודי פילוסופיה למשך חודש וחצי. השם שלו די הצחיק אותי- לימוד פילוסופיה הארדקור למתחילות. נקווה שזו תהיה נקודת האור שלי לתקופת הכאוס הנקראת סוף סמסטר. אה ועוד משהו שעוזר לי לשרוד – אפליקצית נשימות. יש בה תרגילי נשימה שונים שמזכירים לי להתקרקע ולתת למחשבות לרוץ בלעדי. אפקט הקסם של הרוגע שנובע מהנשימות עוזר לטווח הקצר. אני רק מקווה שאצליח להחזיק מעמד עד סוף הסמסטר (ואז השאיפה שיהיה לי זמן להכניס לתוכו פסיכולוג/ית אחר)

20 תגובות על ״נוסעים במכונית הישנה אל תוך הלילה השחור״

 1. תודה על השיר של אריק איינשטיין. התקליט הזה יצא כש-T ואני היינו טריים יחסית בזוגיות (תיכון, צבא) וזה החזיר אותי לימים ההם.
  מצטערת על התקופה הקשה שאת עוברת בכל החזיתות. לא אתיימר לייעץ לך לגבי הבחור מהטינדר, השאלה מה את מחפשת. אם גם לך בא רק סטוץ והתנסות מינית אז אולי כן, לכי על זה.
  באמת קשה יותר למצוא חברים חדשים ככל שעוברות השנים. בכל זאת אפשר פה ושם ללקט חבר או חברה ממקומות עבודה, לימודים, חוגים וכיוצא באלה. מה שחשוב ששחררת אנשים שלא עושים לך טוב, כולל אותו פסיכולוג. מקווה שבקרוב תמצאי פסיכולוג/ית שייטיב איתך. ובהצלחה בקורסים השונים. כל הכבוד לך שאינך מוותרת, גם כשקשה, גם כשאת חוששת שלא יילך. בסופו של דבר סיימת תואר ראשון, התחלת לעבוד, זה לא אידיאלי אבל זה צעד בכיוון הנכון. חיבוק

  Liked by 1 person

 2. עדיף להתנתק מחברים מרעילים, אכן קשה לקשור קשרים חדשים, אבל זה תלוי גם בך, אם את מאד רוצה את תמצאי אותם, היי הראשונה להתעניין באדם שנראה לך נעים ובלתי מזיק.
  כמובן רושם ראשוני עלול להטעות, אך זה ייודע רק בהמשך.
  הקורונה מערימה קשיים בכל התחומים.
  מקווה לשנה טובה יותר ומאחלת לך שתמצאי את השלווה והאהבה להן את מייחלת.

  אהבתי

  1. מה השאלה בדיוק? איך מחליטים שמישהו חבר? כי נראה לי שזה די אלמנטרי ווטסון. מישהו שאפשר להתיעץ איתו, שיש פתיחות הדדית ושלשניכם אכפת אחד מהשני

   אהבתי

      1. על מה אתה תוהה? איך להרחיק אנשים מרעילים או מי מרעיל? כי לגבי הקטע השני, אתה תרגיש אותם. לגבי הקטע הראשון – פסיכולוג או לדבר עם חבר או חברה קרובים ולהתייעץ. חוץ מזה שאפשר להתרחק פאסיבית – לא ליזום שיחות או מפגשים (זה החלק הכי קשה בשבילי. הגמילה לקחה זמן) ולתת לקשר לאיטו לגווע

       אהבתי

      2. אני לפעמים יש ירידת אנרגיה ואני תוהה מה אני צריך לשנות בשביל לקבל יותר אנרגיה. אזי אני תוהה כעת איזה ידידים להרחיק

       אהבתי

      3. האם ירידת האנרגיה נובעת מאנשים מסוימים שעושים לך רע? אם כן, אותם יש להרחיק

       אבל בכללי, העלאת רמת אנרגיה היא יותר מזה. זה גם להשקיע בעצמך ובדברים שעושים לך טוב (נניח, לראות טבע, ללכת לים, לשמוע מוסיקה, לישון יותר וכו')

       אהבתי

 3. זה אכן לא פשוט ליצור קשרי חברות ככל שאנחנו מתבגרים.
  זה לא כמו שהיינו בביה"ס והייתה לנו את אותה סביבה ואותם אנשים שלמדנו איתם לאורך שנים.
  גם יש בחיים המון קשרים שהם זמניים, היו מתאימים לתקופה מסויימת ועכשיו כבר לא.
  לדעתי זה טוב לנפות מהחיים שלך את מי שלא גורם לך להרגיש טוב עם עצמך.
  חברים הם מלאכים שמעמידים אותנו על הרגליים כאשר הכנפיים שלנו שוכחות כיצד לעוף.

  Liked by 1 person

 4. קשה למצוא חברים בגיל 30, אבל אני אגיד לך משהו – בגיל 30 את כבר מכירה את עצמך הרבה יותר טוב ויודעת מה את מחפשת באנשים להם את קוראת חברים. עובדה שהעפת את אלה שהחסירו את הדברים האלה. אז האנשים שכן תחליטי להכניס לחייך, תכניסי מהסיבות הנכונות ויהיו הרבה יותר בריאים וטובים לך. אני בטוח שתכירי, תמיד מכירים. פשוט הכמות שאנחנו כן מכניסים לחיינו בגיל הזה הרבה יותר איכותית לנו.
  שנה אזרחית טובה וניצנוצים ועוגיות ולב 3>

  אהבתי

 5. הפוסט שלך תפס אותי בכמה מקומות, גם ברמת התקיעות בעבודה וגם ברמת הקולות הרעילים שבראש.
  למזלי, יש לי כמה חברות ובני משפחה שאפשר לדבר ואפילו לצאת איתם לפעמים, זה באמת עוזר, אבל כמו שאת ודאי יודעת, עם הקולות של הביקורת בראש רק את מתמודדת והם שם כל הזמן.
  אני מרגישה שלו הייתה לי עצה מועילה עבורך אז בעצם הייתה צריכה ליישם אותה ולהעזר בה גם אני, אבל אין לי עצה כזאת .

  ולכן, אאחל לך שתהי חזקה, שתצליחי לראות גם את נקודות החזקה שלך ושלפחות את מול עצמך, תדעי להכיל את הסיטואציות שאת עוברת, במקום להצטרף לשורת המקטרגים.
  בהצלחה

  Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: